Skip links
Projekt budowlany

Mały indywidualista

Jednorodzinny dom parterowy autorstwa architekta Łukasza Lewandowskiego oraz projektantki wnętrz Marty Sobieszek, która była jednocześnie inwestorem.

Dom został zaprojektowany według ścisłych wytycznych przyszłych użytkowników. Jego kształt to kompromis między wytycznymi planu zagospodarowania przestrzennego a dążeniem projektanta do stworzenia prostego i oryginalnego domu, będącego wizytówką jego mieszkańców.

Dom zdobił okładkę grudniowego wydania miesięcznika Murator w 2016r. Miesięcznik opublikował w nim kilkustronnicowy artykuł na jego temat, zorganizował sesję fotograficzną oraz nazwał go ciekawym tytułem: „Mały indywidualista”.

 

Budynek reprezentuje minimalizm polegający na przenikaniu dwóch modernistycznych brył przeciwstawnych pod względem koloru i formy. Pokrycie dachu oraz ścian bocznych grafitową płytką cementową tworzy zwartą i obłą formę. Druga bryła mająca kształt sześcienny jest pokryta jasno-grafitowym tynkiem.
Bryły te zaznaczają swoje kształty również w układzie funkcjonalno-przestrzennym wewnątrz domu. Dwustanowiskowy garaż sąsiaduje z podłużną łazienką, zakończoną sauną. Za nią znajduje się oryginalna sypialnia w której na środku stoi owalna wanna a na ścianie wiszą dwie umywalki.

Autorzy:

Marta Sobieszek (S-line Studio)

arch.Łukasz Lewandowski

Zespół:

M.Sobieszek, Ł Lewandowski

Lokalizacja:

Gorzów Wlkp

Data:

2011

Status:

zrealizowany

This website uses cookies to improve your web experience.
Explore
Drag