Skip links
Explore
Drag
Projekt budowlany

Totalna metamorfoza mieszkania w Bystrzycy Kłodzkiej

Projekt wnętrza o powierzchni 60m2 zakładał całkowitą przebudowę mieszkania w starej kamienicy. Kamienica znajduje się w malowniczym miasteczku Bystrzyca Kłodzka a widok z okien pozwala nam podziwiać piękne sudeckie góry.
Mieszkała tu osoba starsza, która nie remontowała go od początku zamieszkiwania.
W 2005r. w mieszkaniu kręcono film w którym akcja miała toczyć się w latach ’70.

W plebiscycie czasopisma Czas Na Wnętrze projekt ten znalazł się wśród „50 najbardziej zachwycających projektów wnętrz” roku 2012

Projekt zakładał nie tylko aranżację materiałowo-kolorystczną ale również całkowitą przebudowę pomieszczeń z nowym rozmieszczeniem ścian działowych a co za tym idzie nowym rozplanowaniem pomieszczeń. Mieszkanie ma tylko dwa okna toteż konieczne było maksymalne wykorzystanie otwartych przestrzeni jako nośnika światła do pomieszczeń bardziej oddalonych od okien. Stąd również konieczność stosowania jasnych, ciepłych barw we wnętrzu, połączonych z surowymi, tradycyjnymi materiałami nawiązujących do otoczenia.

Użytkownikiem jest osoba otwarta na nowinki i jednocześnie ceniąca sobie zacisze domowego ogniska, stąd kominek pełniący funkcję dominanty we wnętrzu, widoczny już w drzwiach wejściowych a przestrzeń skomponowana jest wg zasady prostych form i stonowanych barw. Stare cegły na ścianach są częścią nośną budynku, których naturalne piękno ujawniło się w trakcie zrywania tynków. Wspólnie z inwestorem pilnujemy by realizacja była dokładnym odwzorowaniem projektu.

Zespół:

arch.: Łukasz Lewandowski

Lokalizacja:

Bystrzyca Kłodzka

Data:

2012

Status:

zrealizowany

This website uses cookies to improve your web experience.